Erbaa İlçe Müftüsü Muhammet Kara Görevine Başladı | ERBAA GÜNDEM | Haber | Haberler - Tokat- Erbaa haberleri
  • Künye
  • Form
  • İlanlar
  • Fotoğraflar
EDD Yapı & İnşaat

Erbaa İlçe Müftüsü Muhammet Kara Görevine Başladı

Son atamalarla Erbaa İlçe Müftülüğü’ne atanan...

2017-11-07
Erbaa İlçe Müftüsü Muhammet Kara Görevine Başladı

Yalova İli Çiftlikköy İlçe Müftüsü iken, son atamalarla Erbaa İlçe Müftülüğü'ne atanan Muhammet Kara 06.11.2017 tarihinde Erbaa İlçe Müftüsü olarak görevine başladı.

Erbaa İlçe Müftüsü Muhammet Kara yaptığı değerlendirme de, ‘‘Erbaa gibi güzel bir ilçede görev yapmaya başladığı için mutlu olduğunu belirterek, personelimizle, din görevlilerimiz ve Kur'an kursu öğreticilerimizle Erbaa'mızda din hizmetleri özellikle de eğitim hizmetleri alanında gayretli çalışmalar içerisinde olacağız dedi. Din görevlisi olarak değil, din gönüllüsü olarak hareket edeceklerini dile getiren ilçe müftüsü Muhammet Kara; görev ve sorumluluğumuzun bilincindeyiz ve bu konuda tüm mesai arkadaşlarımın da aynı hassasiyeti göstereceklerine inancım tamdır, Mevlâ başladığımız görevimizde bizi mahcup etmesin diye dua ediyor, tüm Erbaa'lılara saygı, sevgi ve selamlarımı sunuyorum''dedi.

Muhammet Kara Özgeçmişi:

02.02.1962 Tarihinde Trabzon İli Arsin İlçesi Yolüstü Köyünde dünyaya geldi.

İlkokulu ve hafızlığı köyündeki İlkokul ve Kur'an Kursunda ikmal etti. Özel olarak Arapça ve İslami İlimler dersleri aldı. İmam Hatip Ortaokulunu ve Liseyi dışarıdan bitirdi. Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi İlahiyat fakültesinden 2001 yılında mezun oldu. Hemen akabinde başladığı Konya Selçuk Eğitim Merkezi İhtisas Kursunu 2004 yılında dönem birincisi olarak bitirdi. İhtisas Kursunda okurken aynı zamanda Selçuk üniversitesinde İslam Hukukundan devam ettiği Yüksek lisansını ders dönemi bitmiş olduğu halde yarıda bırakmak zorunda kaldı.

Diyanet İşleri Başkanlığındaki görevine 23.01.1990 tarihinde Kocaeli İli Gölcük İlçesinde Müezzin Kayyım olarak başladı. Değişik yerlerde Müezzinlik ve İmamlık görevlerinden sonra 04.06.2004 tarihinde Tekirdağ İli Malkara İlçesine Vaiz olarak atandı. 2005 yılında yapılan görevde yükselme sınavında başarılı olarak 19.10.2005 tarihinde Iğdır İli Aralık İlçesinde müftülük görevine başladı. 11.11.2007 tarihinde başladığı Rize İli İyidere İlçe Müftülüğü görevine altı yıla yakın devam ettikten sonra 09.09.2013 tarihinde Yalova İli Çiftlikköy İlçe Müftülüğüne atanarak 2017 yılına kadar görevine devam etti.

06.11.2017 tarihinde Erbaa İlçe Müftüsü olarak görevine başlayan Muhammet Kara evli, üç çocuk babası ve bir torun dedesidir.

Sayfa Başı