TÜBİTAK Liseler Arası İnsansız Hava Araçları Yarışmasına Katılmaya Hak Kazanan Okullar Açıklandı | ERBAA GÜNDEM | Haber | Haberler - Tokat- Erbaa haberleri
  • Künye
  • Form
  • İlanlar
  • Fotoğraflar
EDD Yapı & İnşaat

TÜBİTAK Liseler Arası İnsansız Hava Araçları Yarışmasına Katılmaya Hak Kazanan Okullar Açıklandı

TÜBİTAK Liseler Arası İHA Yarışması Tasarım Raporu Sonuçları Belli Oldu!

2020-06-28
TÜBİTAK Liseler Arası İnsansız Hava Araçları Yarışmasına Katılmaya Hak Kazanan Okullar Açıklandı

1. TÜBİTAK Liseler Arası İnsansız Hava Araçları Yarışmasında, Tokat Atatürk Anadolu Lisesi ile Tokat Bilim ve Sanat Merkezi 85 puan, Erbaa Merkez Anadolu Liseside 79 puan alarak İHA Geliştirme Teşviki ve Türkiye Çapındaki Yarışmaya Katılma Hakkı Kazandı.

Bu başarıda emeği geçen okul idaresini, danışman öğretmenimizi ve yetenekli öğrencimizi tebrik ediyor, TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında Gaziantep Alleben Göletinde 16-20 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek yarışmada başarılar diliyoruz.

TÜBİTAK tarafından Döner Kanat ve Sabit Kanat kategorilerinde ilk kez düzenlenen Liseler Arası İnsansız Hava Araçları Yarışması başvuruları, 16 Şubat – 30 Nisan 2020 tarihleri arasında yapıldı. Lise öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği yarışmaya, toplam 291 takımın başvurusu kabul edildi.

Takımlarımız tarafından sunulan tasarım raporları Danışma ve Değerlendirme Kurulumuz tarafından değerlendirildi. 75 ve üzeri puan alan 125 takımımız başarılı bulunarak 6.000 TL İHA geliştirme teşviki almaya hak kazandı. Tasarım raporu başarılı bulunan takımların, yarışma web sitesinde belirtilen tarihler arasında, Uçuş Videolarını başvuru sistemine yüklemesi gerekmektedir.

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında Gaziantep Alleben Göletinde 16-20 Eylül 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek yarışmada her bir kategoride birincilere 20.000 TL, ikincilere 15.000 TL ve üçüncülere 10.000 TL ödül verilecektir. Yine her iki kategoride 5.000 TL mansiyon ödülü ile 6.000 TL TUSAŞ Özel Ödülü verilecektir.

Sayfa Başı