ERBAA'DA OKUMAK İSTEYEN ÖĞRENCİLERİ SEVİNDİREN ÇALIŞMA | ERBAA GÜNDEM | Haber | Haberler - Tokat- Erbaa haberleri
  • Künye
  • Form
  • İlanlar
  • Fotoğraflar
EDD Yapı & İnşaat

ERBAA'DA OKUMAK İSTEYEN ÖĞRENCİLERİ SEVİNDİREN ÇALIŞMA

Erbaa İlçe Milli Eğitim Müdürlügü çalısmalarına pandemi döneminde de hız kesmeden devam ediyor.

2021-04-14
ERBAA'DA OKUMAK İSTEYEN ÖĞRENCİLERİ SEVİNDİREN ÇALIŞMA

PANDEMIDE DURMADIK! KÜTÜPHANELER KURDUK!

Erbaa Ilçe Milli Egitim Müdürlügü çalismalarina pandemi döneminde de hiz kesmeden devam ediyor. Bu dönemde 4 adet Z-Kütüphane ? Ilçemiz okullarina kazandirildi. Erek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Yilmaz Kayalar Fen Lisesi, Alacabal Ilk-Ortaokulu ve Yunus Emre Ilk-Ortaokulu da Z-kütüphanede kitap okumanin, arastirma yapmanin keyfine kavustular.

Erbaa İlçe Milli Egitim Müdürü Bekir ASLAN okullarimizda faaliyete geçirilen Z-kütüphaneleri ziyaret etti. ? "Okuyan insan düsünmeyi de ögrenir, essiz bir hayal gücüne sahip olur, ilçemize kazandirdigimiz z-kütüphaler ile düsünen, sorgulayan, hayal kuran, arastirmaktan keyif alan ögrenciler yetisecek. Rengarenk odada renkli hayaller kurmanin keyfini yasayacaklar. Zkütüphalerin faaliyete geçmesinde emegi geçenlere tesekkürlerimi sunuyorum." dedi.

Zenginlestirilmis Kütüphaneler rengarenk, modern ve albenili mekan yapisina sahip olacak sekilde tasarlanmistir. Etkilesimli tahta ve internete bagli All in One Bilgisayar teknolojileriyle donatilmistir. Ögrencilerin ulasiminin kolay olmasi amaciyla okullarin giris katina konumlandirilir.

Z-kütüphanelerde ögrencilerimizin yas araligina göre ayarlanmis kültür kitaplari, internet baglantisina sahip bilgisayarlar, satranç masalari, okuma ve çalisma masalari, konforlu ve rahat koltuklar, armut koltuklar ve egitici filmler bulunuyor.

Sayfa Başı