Erbaa Koru Park (Çamlık Projesi) İçin İhale Süreci Başladı | ERBAA GÜNDEM | Haber | Haberler - Tokat- Erbaa haberleri
  • Künye
  • Form
  • İlanlar
  • Fotoğraflar
EDD Yapı & İnşaat

Erbaa Koru Park (Çamlık Projesi) İçin İhale Süreci Başladı

Erbaa Koru Park (Çamlık Projesi) için ihale süreci başladı.

2015-12-17
Erbaa Koru Park (Çamlık Projesi) İçin İhale Süreci Başladı

Erbaa Koru Park (Çamlık Projesi) için ihale süreci başladı.

Erbaa'nın şehir merkezinde bulunan en önemli yeşil alanı çamlık koruluğu için Erbaa Belediyesi tarafından düzenlenen mimari yarışmalarla başlatılan proje çalışmaları tamamlandı.2886 sayılı Devlet İhale Kanunu usullerine göre 20 yıldan düşürmeli olarak, Yap-İşlet- Devret modeli esas alınarak çıkılacak ihalenin hazırlıkları başladı.

Şehir merkezinde bulunan 35 dönümlük arazi için hazırlanan Erbaa Koru Park Projesi'nin içerisinde karşılama meydanı, peyzaj öğelerinin yanı sıra 3000 metrekarelik alanda

- Restoran

- 50 yataklı otel

- Kış bahçesi

- Çocuk oyun alanı yer alıyor.

Şehir merkezinde Şahin Tepesi olarak adlandırılan 35 dönümlük bölgede vatandaşlara ve şehre gelen misafirlere restoran olarak hizmet veren yapı, yaklaşık dört yıl önce bölgeye yeni bir projenin uygulanmak istenmesi sebebiyle yıkılmıştı. Erbaa Belediyesinin 2014-2019 yılları planları çerçevesinde hayata geçireceği önemli projeler arasında yer alan Erbaa Koru Park (Çamlık Projesi) için ülke çapında düzenlenen proje yarışmasına yaklaşık 70 mimar katılmıştı.

Yap İşlet Devret modeli esas alınarak hayata geçirilmesi planlanan proje için Ocak ayı sonuna kadar ihale sürecinin tamamlanması hedefleniyor. 20 yıl üzerinden düşülerek gerçekleştirilecek ihale için yatırımcılar bekleniyor.

Peyzaj öğelerinin Erbaa Belediyesi tarafından yapılacağı projenin otel, restoran ve kış bahçesinin yer aldığı 3 dönümlük alan projeye göre yatırımcı tarafından inşa edilip işletilecek. Çamlık mesire alanı içerisinde bulunan ve yaz aylarında yoğun olarak düğün organizasyonları için kullanılan yarı olimpik yüzme havuzu da ihale sonucu belirlenen süre boyunca yatırımcı tarafından işletilecek.Çamlık Koru Park Projesinin Yeni Erbaa profilinin ana yapılarından biri olacağını ifade eden Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım şunları söyledi: " Çamlık mesire alanına inşa edilecek olan Erbaa Koru Park Projesi, yapımına Gazi Bulvarımızdan başladığımız meydan ve çarşı merkezi sağlıklaştırması ile birlikte 2016 yılında hayata geçireceğimiz önemli bir proje. Erbaa'nın merkezinde Erbaa'ya hakim konumdaki alanıyla eşsiz güzellikteki bu mekanımız özellikle hem Erbaalı ailelerin, hem de Erbaa'ya gelen misafirlerin vakit geçirdikleri önemli bir mekan. Bilhassa tarihi milattan önce 2300'lü yıllara dayanan Horoztepe antik ören yerinin ortaya çıkarılması ile birlikte hem ulusal hem de uluslar arası anlamda bölge turizminin merkezi konumuna gelecek kentimizin önemli dinlenme ve konaklama mekânı olacak. Bu projemizi yap işlet devret yöntemiyle gerçekleştireceğiz. Yatırımcılarımızı bekliyoruz" dedi.

Sayfa Başı