Kabule geçirilen duygular | ERBAA GÜNDEM | Haber | Haberler - Tokat- Erbaa haberleri
  • Künye
  • Form
  • İlanlar
  • Fotoğraflar
EDD Yapı & İnşaat

Kabule geçirilen duygular

Kişisel Gelişim Uzmanı Meryem Kaplan'ın kaleminden...

2020-12-19
Kabule geçirilen duygular

Kabule geçirilen duygular
İnsana dair,Bilinç Haritasında bu hafta Kabul Duygusunu işleyeceğiz. Kabule geçen insan ,yüreğinde merhameti çoğaltmış akabinde affetmeyi seçerek ben duygusundan arınmış kainatla uyumlu hale gelmiştir. İnsanoğlu belli bir amaç için dünyaya gönderilmiş varlıklardır. Bu amaç doğrultusunda Bakara 155 Ayeti Kerimede; Andolsun ki sizi biraz korku ve açlık; mallardan, canlardan ve ürünlerden biraz azaltma(fakirlik) ile deneriz. (Ey Peygamber!) Sabredenleri müjdele. Ayeti Kerimesinde aslında insanların neden duygu durumlarının bu kadar değişkenlik gösterdiğini açıklamaktadır. İnsan her an imtahandadır ve bunun uyanık bir şekilde farkında olarak duygusunu kontrol edebilir. İnsan insanla sınanır anne ile, baba ile, kardeş ile, eş ile, evlat ile, akraba ile. İkili ilişkilerde yaşadığın olumsuz olaylar seni utangaç, korkak, suçlu,öfkeli,nefret dolu ve kindar yapabilir. Yaşadığın bu olumsuz olayları önce"evet ben bunu yaşadım ve ben bir imtahan geçirdim" diye düşünerek önce kabule geç sonra bana burda Allahın vermek istediği ders neydi diye düşün. Duygusunu kontrol edebilen hayatını da kontrol edebilir.
Kabule geçiş önce kendinle başlar, aynaya baktığında kendini seve bildiğini söylüyorsan kendinde kusur bulmadan güzel bir gözle baka biliyorsan ilk kabule geçişi sağladın demektir. Varsa hataların düzeltirsin yeter ki iste. Sonraki kabul anne-babayı ve sana verdikleri hayatı kabullenmektir. İstediğin başka bir hayat varsa çalışır çabalar elde edersin ama kavga etmeden, nefretle bakmadan yüreğinde sevgisi, şefkati ve merhameti eksik olmayanın hayatı barış doludur.
Bazen hayat sana beklentinin ve hayallerinin ötesinde hiç istemediğin şeyler vere bilir

"Kendini bilen Rabbini bilir." Sözü çok derin anlam içermektedir. Kendimizi tanımadan çevremizdeki insanları anlama ve tanıma noktasında çok fazla eksik kaldığımızı idrak etmemiz gerekiyor. Kendimizi tanımak için haftaya Bilinç Haritasını işlemeye devam edeceğiz.
Yazdıklarımızın kalplere şifa olması dileği ile;

Sorularınızı iletişim adreslerine gönderebilirsiniz.

instagram:@holoterapistt

mail adresi: kaplanmery@hotmail.com

Sayfa Başı