İyilik Hareketi Çocukları Sevindirmeye Devam Ediyor | ERBAA GÜNDEM | Haber | Haberler - Tokat- Erbaa haberleri
  • Künye
  • Form
  • İlanlar
  • Fotoğraflar
EDD Yapı & İnşaat

İyilik Hareketi Çocukları Sevindirmeye Devam Ediyor

Şair Kasım Alper Özdemir Ormandibi Köyü'nün Çocuklarıyla Buluştu

2021-01-20
 İyilik Hareketi Çocukları Sevindirmeye Devam Ediyor

Şair Kasım Alper Özdemir Ormandibi Köyü'nün Çocuklarıyla Buluştu

Amasya'da başlayan ve bir yıldır Anadolu'dan Balkanlar'a ve Doğu Anadolu'ya kadar yüzlerce köye ve binlerce çocuğa bir yıldır ulaşarak iyilik halkasını genişleten İyilik Hareketi Tokat Almus Ormandibi köyü çocuklarını da sevindirdi.

İyilik Hareketi Platformu'na öncülük yapan isim ise 1924 yılında Rumeli'den mübadele ile Tokat Erbaa sınırlarına yerleşmiş olan bir ailenin torunu olan, uzun yıllar ulusal radyolarla programcılık yapan ve kitaplarıyla yeni nesile şiiri sevdiren yorumcu ve yazar Kasım Alper Özdemir.

Özdemir'in iyilik hareketi olarak son durağı ise Almus Ormandibi Köyü oldu.

Köy çocuklarıyla Şehit Adem Tar İlk ve Orta Okulu'nda buluşarak onlara çeşitli hediyeler veren Özdemir; Tokat benim ikinci memleketim. Taşovalıyım ama önceden Erbaa üzerinden buraya bağlı olduğumuz için kendimizi her zaman Amasya Tokat ekseninde görmüşüzdür.

Ormandibi köyündeki çocuklarımızın da enerjisi ve bilgileri muhteşem. Onlarla bir arada olmak ayrı bir güzellik. Bugün burada olmamıza vesile olan İzmir Seferihisar'dan Tokatlı Mustafa Başlı ve ailesine de cok teşekkür ediyorum; dedi.

İyilik Hareketi Platformu ekibi ilkokul birinci sınıflardan, orta okul son sınıflara kadar öğrencilere oyuncak araba, oyuncak bebekler, kırtasiye malzemeleri, futbol topu atkı eldiven ve test kaynak kitapları, ders anlatım kitapları, kırtasiye malzemeleri hediye ederek yaklaşık elli çocuğa güzel bir günde armağan etmiş oldular.

Şehit Adem Tar İlk ve Orta Okulu Müdürü Hakan Şahin ise pandemi döneminde okullarından ve bizlerden uzak kalmak zorunda olan evlatlarımızı okulumuza davet ederek onlara güzel bir gün yaşatan iyilik hareketi üyelerine ve Kasım Alper Özdemir'e çok teşekkür ediyorum; dedi.

Sayfa Başı