ERBAA'DAN İKİ OKUL TÜRKİYE FİNALLERİNDE | ERBAA GÜNDEM | Haber | Haberler - Tokat- Erbaa haberleri
  • Künye
  • Form
  • İlanlar
  • Fotoğraflar
EDD Yapı & İnşaat

ERBAA'DAN İKİ OKUL TÜRKİYE FİNALLERİNDE

Tübitak 52.Lise öğrencileri araştırma projeleri yarışmasında Erbaa'dan iki okul Türkiye Finallerinde...

2021-03-31
ERBAA'DAN İKİ OKUL TÜRKİYE FİNALLERİNDE

Tübitak 52.Lise öğrencileri araştırma projeleri yarışmasında Bölge Finalinde Birinci olan ERBAA YILMAZ KAYALAR FEN LİSESİ ve ERBAA MERKEZ ANADOLU LİSESİ Türkiye finallerine gitme şansını yakaladı.

Erbaa Merkez Anadolu Lisesi "PSİKOLOJİ" Alanındaki projesi ile Bölge Birincisi olarak Türkiye Finallerine katılma şansı yakalarken Erbaa Yılmaz Kayalar Fen Lisesi "Hipkoloröz Asit Jeneratörü" adlı proje ile Türkiye Finallerine katılıyor.

Yılmaz Kayalar Fen Lisesi Yarışma ile ilgili yaptığı açıklamada:

Bu yıl 52' incisi düzenlenen Tübitak Liseler arası Araştırma Projeleri Yarışması kapsamında bölge Kimya Dalında yarışan ekibimiz, bölge birincisi olarak bölgemizi Türkiye finallerinde temsil etmeye hak kazandı. 10. sınıf öğrencilerimiz Şule YILMAZ ve Şule BAŞARA'ın gerçekleştirdikleri "Hipkoloröz Asit Jeneratörü" adlı proje ile okullarımızda kullanılabilecek dezenfektasyon malzemelerinin üretimi amaçlanırken, 9 Sınıf öğrencilerimiz Nisa YILDIRIM ve Gürsel Naz UZUN'un geliştirdikleri ve www.minnettariz.com adlı adresten yayın yapan web partalı ile pandemi döneminde canla başla çalışan sağlık çalışanlarımıza yönelik bir farkındalık oluşturulması amaçlanmıştır. "minnettariz.com " projemiz ise Değerler Eğitimi Kategorisinde bölge 3'üncüsü olarak finallerde derece alma hakkını kazanmıştır. Tüm öğrencilerimize ve her iki projenin de danışmanı olan okulumuz Bilişim Teknolojile Öğretmeni Ahmet ARPACI'ya teşekkür ederiz. Türkiye finallerdinde başarılar dileriz. dedi.

Erbaa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yarışmalarla ilgili bir mesaj yayınladı:

Başarılarımız artarak devam ediyor! 2 proje ile Türkiye Finallerindeyiz!

Geleneksel hale gelen Tübitak başarılarımıza imza atan öğretmen ve öğrencilerimiz, pandemi döneminde de yüzlerimizi güldürmeye, bizleri gururlandırmaya devam ediyor. Emeği geçenleri yürekten kutluyoruz.

Sayfa Başı